Tel. 774415670

Tel. kom. 504 233 441

Usterkowy czy bezusterkowy odbiór robót budowlanych?
</div><div class='czytaj'><a href='blog/adwokat-prawo-budowlane-budowa-odbior-robot' title='adwokat prawo budowlane budowa odbiór robót'>Więcej</a></div><div class='clear'></div></div><div class='blog-box'><div class='tytul'><h2><a href='blog/adwokat-prawo-karne' title='adwokat prawo karne'>adwokat prawo karne</a></h2></div><div class='wstep'>Złagodzenie kary za jazdę pod wpływem alkoholu
 
 
Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat (art. 178a § 1 kk). Wobec pijanego kierowcy sąd orzeka także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Praktycznie zawsze jest to związane z ponownym zdaniem egzaminy na prawo jazdy.
W znacznej części w przypadku zatrzymania kierowcy będącego w stanie nietrzeźwości a więc gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg istnieje ograniczone pole manerwu zmierzające do uniewinnia takiej osoby, w szczególności w wypadku złapania „na gorącym uczynku”.
Pomimo jednak wprowadzonej nowelizacji i zaostrzenia kar, Sąd ma nadal ma możliwość wydania wyroku warunkowo umarzającego postępowanie karne w stosunku do sprawcy przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. Powyższe oznacza, iż Sąd w przypadku warunkowego umorzenia postępowania karnego może:
odstąpić od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
lub
orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku lub 2 lat.
To oznacza, że w przypadku warunkowego umorzenia postępowania sprawca czynu z art. 178a § 1 kk może szybciej odzyskać utracone prawo jazdy, a nawet ustrzec się przed jego zatrzymaniem lub ewentualnie uchronić się przed ponownym egzaminem na prawo jazdy, które obecnie również nie należą do najłatwiejszych.
</div><div class='czytaj'><a href='blog/adwokat-prawo-karne' title='adwokat prawo karne'>Więcej</a></div><div class='clear'></div></div><div class='blog-box'><div class='tytul'><h2><a href='blog/prawo-rodzinne-opole-rozwody-alimenty-podzial-majatku' title='Prawo rodzinne Opole  rozwody alimenty podział majątku'>Prawo rodzinne Opole  rozwody alimenty podział majątku</a></h2></div><div class='wstep'><p>Sznowni Państwo </p>
<p>Oferujemy Państwu pomoc prawną  z zakresu </p>
<p>Kancelaria Prawa Rodzinnego - <span>Doświadczenie, Zaangażowanie, Skuteczny</span></p>
<div data-mesh-id=
  • sprawy o separację
  • sprawy o rozwód
  • sprawy o alimenty 
  • sprawy o uregulowanie kontaktów z dziećmi
  • sprawy o podział majątku wspólnego

 

Zapraszamy do współpracy 

strona 1 z 8
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023