Tel. 774415670

Tel. kom. 504 233 441

Czestym pytaniem zadawnym sobie przez osoby zdecydowane na rozwód jest czy zatrudnić adwokata do przeprowadzenia całego postępowania czy też działać na własną ręke? 

Odpowiedż na powyższe pytanie zdecydowanie zależy od kilku czynników, a przede wszystkim najważniejszego jakim jest  element ludzki. Jeżli już na samym początku i pomiędzy małżonkami powstaje spór co do winnego rozkładu pożycia,  a także wysokości ewentualnych alimentów, to niewątpliwie jest to już pierwszy sygnał, że w sprawie niezbędna będzie pomoc prawnika. Kluczową kwestią jest także dalsze postępowanie po rozwodzie, a konkeretniej podział majątku po ustaniu wspólności majątkowej. Wiele osób wytaczając pozew o rozwód zapomina o fakcie, iż  po rozstaniu się ówczesnym małżonkiem, będzie on zzmuszony dokonać podziału majątku wspólnego, co także może wiązać się z znacznymi spłątami na rzecz byłego współmałżnka. 

W takim wypadku zanim zdecydujemy się na wytoczenia pozwu o rozwód należy zdecydowanie przemyslać powyżej wskazane aspekty, a przede wszystkim skonsultowąc każdą kwestię z prawnikiem, który w takich procesach może okazać się  dobrym posunięciem, które zaoszczędzi nam zbędnego stresu lub ujemnych nastepstw w kolejnych  sporach z byłym małżonkiem lub małżonką. 

 

 

strona 8 z 8
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021