Tel. 774415670

Tel. kom. 504 233 441

Miło nam poinformować, że w związku z rozwojem kancelarii adwokackiej  Adwokata Łukasza Piekarczyka z Opola otwarta została nowa filia w Brzegu przy ul.  Bolesława Chrobrego 14D - naprzeciwko Sądu.  Godziny przyjęć  kilentów: Poniedziałek – piątku: 9:00 – 16:00 Możliwe jest również umówienie spotkania także w innych godzinach po uzgodnieniu telefonicznym pod nr: 77 546 74 15 (centrala).    Zapraszamy wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z naszej profesjonalnej pomocy prawnej zarówno osoby fizyczne jak i również przedsiębiorców     
Kiedy dłużnik nie chce zwrócić należności konieczne jest przeprowadzenie procesu windykacji z udziałem prawnika poprzez wytoczenie sprawy o zapłatę.  Należy jednak pamiętać, iż wytoczenie powództwa o zapłatę to sprawa dosyć złożona. Przed wszczęciem postępowania o zapłatę swoich wierzytelności, każdy wierzyciel powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, a mianowicie: 1. Rodzaj posiadanych dokumentów, świadczących  o spełnienia świadczenia lub wykonaniu usługi. 2. Termin przedawnienia roszczenia.  3. Realne widoki na skuteczność egzekucji prowadzonej przez komornika.   

Czestym pytaniem zadawnym sobie przez osoby zdecydowane na rozwód jest czy zatrudnić adwokata do przeprowadzenia całego postępowania czy też działać na własną ręke? 

Odpowiedż na powyższe pytanie zdecydowanie zależy od kilku czynników, a przede wszystkim najważniejszego jakim jest  element ludzki. Jeżli już na samym początku i pomiędzy małżonkami powstaje spór co do winnego rozkładu pożycia,  a także wysokości ewentualnych alimentów, to niewątpliwie jest to już pierwszy sygnał, że w sprawie niezbędna będzie pomoc prawnika. Kluczową kwestią jest także dalsze postępowanie po rozwodzie, a konkeretniej podział majątku po ustaniu wspólności majątkowej. Wiele osób wytaczając pozew o rozwód zapomina o fakcie, iż  po rozstaniu się ówczesnym małżonkiem, będzie on zzmuszony dokonać podziału majątku wspólnego, co także może wiązać się z znacznymi spłątami na rzecz byłego współmałżnka. 

W takim wypadku zanim zdecydujemy się na wytoczenia pozwu o rozwód należy zdecydowanie przemyslać powyżej wskazane aspekty, a przede wszystkim skonsultowąc każdą kwestię z prawnikiem, który w takich procesach może okazać się  dobrym posunięciem, które zaoszczędzi nam zbędnego stresu lub ujemnych nastepstw w kolejnych  sporach z byłym małżonkiem lub małżonką. 

 

 

strona 8 z 8
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024